07-10-09 15:29
Vandaag heeft Amazon bekend gemaakt dat de Kindle 2 e-reader vanaf 19 oktober in 100 landen buiten de V.S. - waaronder Nederland - besteld kan worden. Lezers kunnen dan draadloos ebooks downloaden uit het assortiment van Amazon.com. Verwarring rond ebookformaten en drm ligt echter op de loer.
Vorige week deden er al geruchten de ronde dat de Kindle nog vóór de Buchmesse van volgende week de oversteek naar Europa zou maken. Die geruchten bleken op waarheid te berusten, op de homepage van Amazon.com staat vandaag te lezen dat de Kindle 2 vanaf 19 oktober in 100 landen te bestellen zal zijn.
Amazon heeft een deal gesloten met AT&T om de draadloze connectiviteit van de Kindle e-reader ook buiten de V.S. te laten werken. Daartoe wordt per aangeschaft ebook een commissie doorberekend aan de klant. In de V.S. zijn de kosten voor het netwerkverkeer al verdisconteerd in de ebookprijs.
De
Kindle 2 is de eerste e-reader met 3G die beschikbaar komt op de Nederlandse markt, maar ook andere fabrikanten, waaronder Endless Ideas, hebben aangekondigd nog dit jaar met wireless e-readers op de markt te komen.
Voor Nederlandse ebooklezers is de komst van de Kindle op dit moment minder interessant; er is weinig Nederlandstalig werk te vinden in het digitale aanbod van Amazon. Bovendien gebruikt de Kindle een ebookstandaard en een beveiligingssysteem die niet compatible zijn met bijvoorbeeld de ebooks die hier door Bol.com worden verkocht. Het is maar zeer de vraag of de gemiddelde boekenlezer nog wijs kan worden uit deze ‘toren van eBabel’.
De Kindle 2 kan omgerekend voor zo’n 250 euro worden besteld, incl. verzending en importheffingen. De ebooks worden in dollarprijzen afgerekend met de gebruiker. De bestellingen zullen vanaf 19 oktober worden uitgeleverd.