'Uitgever 2.0' is het bedrijfsblog van Eburon-uitgever Wiebe de Jager. Hij schrijft hier over de ontwikkelingen in uitgeefland en de toekomst van het boek.
Bekijk recente berichten
Er zijn nu online
|
|
|
Doorzoek onze site op auteur, titel, trefwoord of isbn (isbn zonder streepjes of spaties invoeren):
|
|
Vooruitstrevende lezers en auteurs kunnen terecht op eReaders.nl, een website over ebooks en ereaders met nieuws, reviews, links en een forum.
|
|
|
 |
iPad niet ideaal als ereader |
|
|
|
|
Wiebe de Jager
08-04-10 20:37
Op eReaders.nl heb ik een uitgebreide review van de iPad geschreven. Mijn conclusie is dat, hoeveel mogelijkheden de iPad ook biedt, de tablet minder geschikt is als ereader. Desondanks denk ik dat ‘echte’ eInk readers het uiteindelijk zullen afleggen tegen veelzijdiger apparaten als de iPad.
Zoals ik in het begin van mijn review al constateer is het erg moeilijk om een goede vergelijking te maken tussen de iPad en een eInk reader. Het zijn twee totaal verschillende schermtechnologieën, elk met zijn voors en tegens. Wie gewend is aan het rustige, papierachtige beeld van eInk zal het LCD scherm als inferieur bestempelen. Maar wie de snelheid en kleurenpracht van het iPad scherm gewend is, zal met moeite een stap terug zetten.
Problematisch is wel dat het (nog) niet goed mogelijk is om Nederlandse ebooks op de iPad te lezen. Dat komt mede door het gebrek aan iPad apps die om kunnen gaan met het in Nederland gangbare ePub formaat. Ook het gebruik van andere DRM systemen (beveiliging) strooit roet in het eten.
Ondanks mijn bedenkingen is de iPad een zegen in gebruik en ik denk dat het apparaat een serieuze bedreiging vormt voor de huidige generatie ereaders. De snelheid, het gebruiksgemak en de fantastische weergave van kleuren worden niet geëvenaard door enig ander mobiel apparaat. Het wordt erg interessant om te zien waar uitgevers (vooral van magazines, maar ook van boeken en kranten) mee gaan komen.
|
|
|
 |
 |
|