20-07-11 9:18
Het leuke van papieren boeken is dat de auteur er een persoonlijke boodschap in kan schrijven voor de lezer. Dat kan niet met ebooks. Toch? Mis! Debutante Natasja Oosterloo bewijst samen met Eburon dat het wél kan.
Gisteren verscheen het ebook ‘Twitter jezelf naar een baan’ van Natasja Oosterloo (@NatasjaO op Twitter), waarin zij uit de doeken doet hoe zij haar baan vond via Twitter. In het ebook geeft ze op haar eigen persoonlijke wijze tips hoe ook anderen Twitter kunnen inzetten om een baan te vinden. Het één-uurs ebook verscheen in het Eburon Elements imprint en kost €2,95.
Uniek is dat de koper ook de mogelijkheid heeft om een gepersonaliseerde versie van het ebook aan te schaffen, tegen een hogere prijs (€7,50 i.p.v. €2,95). Natasja voegt dan een extra pagina toe aan het ebook, met een persoonlijke boodschap en haar handtekening. Het gepersonaliseerde ebook wordt vervolgens via de mail aan de koper gestuurd.
Het nadeel is dat de verkoop van het gepersonaliseerde ebook alleen via eburon.nl kan verlopen, en niet via de ebookstores van Bol.com, Managementboek.nl of Ebook.nl; die bieden nog geen mogelijkheden voor dit soort maatwerk. Maar wat niet is, kan wellicht nog komen.
Voor Eburon is dit weer een leuk experiment: in hoeverre zijn mensen bereid om een premium prijs te betalen voor een uniek ebook? Sinds gisteren zijn er al een aantal mensen geweest die de gepersonaliseerde versie bestelden, dus blijkbaar is hier vraag naar. En verder is dit natuurlijk de ultieme vorm van ‘social drm’, want wie zet zijn strikt unieke en persoonlijke ebook nou op een torrentsite? ;)