'Uitgever 2.0' is het bedrijfsblog van Eburon-uitgever Wiebe de Jager. Hij schrijft hier over de ontwikkelingen in uitgeefland en de toekomst van het boek.
Bekijk recente berichten
Er zijn nu online
|
|
|
Doorzoek onze site op auteur, titel, trefwoord of isbn (isbn zonder streepjes of spaties invoeren):
|
|
Vooruitstrevende lezers en auteurs kunnen terecht op eReaders.nl, een website over ebooks en ereaders met nieuws, reviews, links en een forum.
|
|
|
 |
Na VS richt ook EU pijlen op Google Book Search |
|
|
|
|
Wiebe de Jager
28-05-09 13:00
Het boekenprogramma van Google ligt niet alleen in de Verenigde Staten onder vuur. Minister Maria van der Hoeven van Economische Zaken gaat samen met een aantal collega-EU ministers kijken of Google Book Search zich niet schuldig maakt aan copyrightschendingen.
Als onderdeel van het Book Search programma heeft Google de afgelopen jaren miljoenen boeken ingescand, afkomstig uit diverse bibliotheken. Op veel van dergelijke werken rust echter nog auteursrecht, ook al is de auteur overleden en is de uitgever niet meer te achterhalen. Door het online aanbieden van dergelijke werken – ook wel ‘wezen’ genoemd – maakt Google zich in principe schuldig aan copyrightschending.
Het bedrijf ligt daarom in de VS al enige tijd onder vuur. Onder andere de Association of American Publishers en de Authors Guild klaagden de zoekreus aan. Ook uitgevers en auteurs van buiten de VS kunnen zich uitspreken over de Google Book Settlement, en nu mengt ook de Europese Commissie zich in de discussie.
Google wordt onder meer beschuldigd van monopolistisch gedrag, en ook het vertonen van advertenties bij ingescand materiaal wekt ergernis op bij uitgevers.
|
|
|
 |
 |
|