|
Doorzoek onze site op auteur, titel, trefwoord of isbn (isbn zonder streepjes of spaties invoeren):
|
|
|
 |
Winnaar AMS scriptieprijs bekend |
|
|
|
|
16-05-07 14:00
Antropologe Nikki de Jong uit Nijmegen is met haar scriptie ‘Wij zijn vreemden’ de winnaar geworden van de AMS scriptieprijs, die dit jaar voor het eerst wordt uitgereikt. De scriptie wordt uitgegeven door Uitgeverij Eburon.
In haar onderzoek heeft De Jong gekeken naar de sociale netwerken die teruggekeerde Russen uit de voormalige sovjetrepublieken van Centraal-Azië hebben en wat voor hulp en uitwisseling er daarbinnen plaatsvindt. Het onderzoek werd uitgevoerd in Soezdal (Rusland).
De jury, bestaande uit oud-diplomaat Willem Veenstra, Liesbeth Van der Grift en AMS-directeur Arjen Berkvens was unaniem in haar oordeel: “De aanpak, het intensieve veldonderzoek, de schrijfstijl en het onderwerp spraken ons zeer aan.”
De Alfred Mozer Stichting (AMS) is een politieke stichting. Het is de internationale stichting voor sociaaldemocratie van de PvdA. De AMS is actief in de buurlanden van de Europese Unie en ondersteunt de democratie door de opbouw van politieke partijen.
De scriptieprijs wordt in september in Nieuwspoort uitgereikt door PvdA Staatssecretaris voor Europese Zaken Frans Timmermans. Dan wordt ook het eerste exemplaar van het boek aangeboden.
|
|
|
 |
 |
|